Army life
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Army life

Traieste viata de armata... aici
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Nopti albe

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Patricia Gautier

Patricia Gautier


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/12/2009
Varsta : 29

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 6:20 pm

-Da, insa noi suntem in prima linie, trebuie sa treaca de noi ntr-un fel, nu ?Si o lupta fata in fata nu este tocmai in avantajul lor ... pe cand asa, in intuneric ... ar avea sanse mai mari, aprecie Patricia.
Sus In jos
Rina
Admin
Rina


Mesaje : 239
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 6:31 pm

-Defapt, turnul e pozitionat intr-un fel mai in fata de baza, dar intr-o parte. Deci intr-o eventuala lupta, turnurile sunt deobicei ultimile care sunt distruse. Sunt inofensive, intr-un fel. Tu nu incerci sa tragi in ei? Adica stiu ca nu e specializarea ta, insa...
Sus In jos
https://armyrpg.forumgratuit.ro
Medlene

Medlene


Mesaje : 109
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 7:34 pm

-Doamna mai bine cobor jos , voi avea si arma la mine . zic eu privind-o pe Rina serioasa .
Sus In jos
Patricia Gautier

Patricia Gautier


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/12/2009
Varsta : 29

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 7:42 pm

OOC: De ce sa pozitionezi niste turnuri intr-un punct mort ? >.>

BIC

-O lupta pe intuneric nu este in avantajul nimanui, mai ales pe voscolul acesta, aprecie bruneta pe un ton destul de calm si usor indiferent.In plus, eu fac doar de serviciu in seara aceasta.Pe perioada iernii sunt aici, insa fac parte din fortele aeriene nationale, explica ea.
Sus In jos
Rina
Admin
Rina


Mesaje : 239
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 7:46 pm

-Stiu asta, desi mi se pare ciudat, ce ai cauta tu aici? Cei ca tine nu trag cu pistolul, si deabea tin o pusca, ei doar piloteaza. am spus rece. Medlene, as vrea sa pregatesti cativa soldati, nu multi. Inamicul este slab.
Sus In jos
https://armyrpg.forumgratuit.ro
Patricia Gautier

Patricia Gautier


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/12/2009
Varsta : 29

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 7:48 pm

-Defapt, am fost trimisa aici sa imi fac instructia la sol, explica Patricia privind-o pe fata.Si nu este adevarat faptul ca nu stim sa tragem.Suntem mai eficienti in avion, insa, la fel ca si ceilalti soldati din armata, am facut si ore pe poligonul de tragere.
Sus In jos
Rina
Admin
Rina


Mesaje : 239
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 7:53 pm

-Da, sigur. Insa e o diferenta prea mare fata de cursurile pe care le faceti voi si pe care le facem noi.
Sus In jos
https://armyrpg.forumgratuit.ro
Patricia Gautier

Patricia Gautier


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/12/2009
Varsta : 29

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 7:54 pm

-Da, insa tot la piloti se apreciaza in ultima instanta pentru atacurile la sol, se incrunta usor Patricia.
Sus In jos
Rina
Admin
Rina


Mesaje : 239
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 7:56 pm

-Haide, sa fim seriosi. Daca te loveste cineva cazi pe jos. am raspuns, si mai rece.
Sus In jos
https://armyrpg.forumgratuit.ro
Patricia Gautier

Patricia Gautier


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/12/2009
Varsta : 29

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 7:58 pm

-Da, insa care este probabilitatea sa ne loveasca pe noi ?Intr-un avion lupta o duci impotriva cuiva de la sol (si in cazul acesta cei de la sol sunt neputinciosi impotriva ta), fie impotriva cuiva din aer(pe acestia nu-i includem acum).
"Serios ... instructajul pentru pilotii din armata nationala nici nu se compara cu cel de aici ... dovada este tocmai numaurl mic de piloti, in comparatie cu cel de soldati de la sol ... "
Sus In jos
Medlene

Medlene


Mesaje : 109
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 7:59 pm

-Ma scuzati !zic usor luind o arma ,iesind.
Sus In jos
Rina
Admin
Rina


Mesaje : 239
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 8:06 pm

-Ahh halal armata. am spus. Haide! Ia asta. i-am spus satenei, dandu-i un pistol. Trage in ei, e un ordin!
Sus In jos
https://armyrpg.forumgratuit.ro
Medlene

Medlene


Mesaje : 109
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 8:21 pm

Am coborat jos incercand ai distinge pe cei de jos ..
Sus In jos
Patricia Gautier

Patricia Gautier


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/12/2009
Varsta : 29

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 8:26 pm

"OK, sinucidere curata ... " ofta bruneta luand si ea o arma si coborand, in urma Medlenei.
Sus In jos
Medlene

Medlene


Mesaje : 109
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 8:29 pm

Am indreptat arma catre un tufis apropiindu-ma usor , din tufis a sarit un "con de brad " , lam privit mai putin de 3 secude apoi luind`o la fuga . Strigand catre Patricia .
-Doamna Gautier fugiti !
Sus In jos
Rina
Admin
Rina


Mesaje : 239
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 8:39 pm

Am coborat in urma lor, cu pusca in fata, pregatita.
Sus In jos
https://armyrpg.forumgratuit.ro
Medlene

Medlene


Mesaje : 109
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 8:44 pm

Acel "con de brad" era o bomba , am sarit o data cu detonarea bombei .
M-am ridicat tragand un glont spre tufis .
Sus In jos
Patricia Gautier

Patricia Gautier


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/12/2009
Varsta : 29

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 8:46 pm

Reusise sa se indeparteze la timp, trezindu-se pentru o vreme din nepasarea si indiferenta atta de caracteristice ei.
"OK, in cauzl acesta ... " se obisnuit in sfarsit cu intunericul si, in ciuda viscolului, reusi sa impuste primul soldat din liniile inamice.
Sus In jos
Rina
Admin
Rina


Mesaje : 239
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 8:54 pm

Am tintit spre un soldat inamic, tragand mai multe gloante (din obisnuinta).
Sus In jos
https://armyrpg.forumgratuit.ro
Medlene

Medlene


Mesaje : 109
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 9:00 pm

-Sunt rusi ! strig eu catre ele
-Aveti grija sunt vicleni .
Am continuat sa trag in ei .
Sus In jos
Rina
Admin
Rina


Mesaje : 239
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 9:03 pm

-Nu ne intereseaza cine sunt, atat timp cat ne ataca, sunt inamici! am tipat eu, feriindu-ma de cateva gloante
Sus In jos
https://armyrpg.forumgratuit.ro
Medlene

Medlene


Mesaje : 109
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 9:08 pm

"Huh` ba da ne intereseaza , rusii sut cei mai cei mai periculosi "
-Da sa traiti !
Am continuat sa ucid fara mila .
Sus In jos
Patricia Gautier

Patricia Gautier


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/12/2009
Varsta : 29

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 9:11 pm

"Frumos ... si noi trei se presupune ca trebuie sa impuscam ... cat ?Aproximativ 100 de rusi inarmati pana-n dinti si pregatiti de asalt ?Serios ... s-a deranjat cineva oare sa apese alarma si sa cheme intaririle aici ?"
Nu mai statu mult pe ganduri, epuizand cateva cartuse.


Ultima editare efectuata de catre Patricia Gautier in Sam Dec 26, 2009 9:44 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Rina
Admin
Rina


Mesaje : 239
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 9:14 pm

-Atentie, soldati! Numai ataca nimeni pana la ordinul meu! am tipat dura.
"Ii lasam sa se apropie un pic, si apoi ambuscada" mi-am scos statia de comunicare, tranzmitand la toata armata.
-Aici Generalul Rina Shimizo, catre toata armata. Trupele din spate sa se retraga intr-un loc de ambuscada, trupele din fata nu se misca pana la un ordin clar!
Sus In jos
https://armyrpg.forumgratuit.ro
Medlene

Medlene


Mesaje : 109
Data de înscriere : 25/12/2009

Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 EmptySam Dec 26, 2009 9:17 pm

-Da sa traiti !zic eu nefiind usor atenta , un glont stergandu-se pe mana mea dreapta .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nopti albe - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nopti albe   Nopti albe - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Nopti albe
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» .Mese si farfurii albe.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Army life :: Baza militara :: Turn de supraveghere-
Mergi direct la: